Bratysława 2018 - polscy barmani w czołówce konkursu "Platinum 78 Cup 2018"

W dniu 27.01. 2018 Stowarzyszenie Barmanów Słowacji zorganizowało konkurs barmański, którego sponsorem była firma St. Nicolaus. W międzynarodowym konkursie wzięło udział 2 reprezentantów SPB/Okręg Południe - kol. Krzysztof Mirga oraz Mikołaj Sikorski. SPB reprezentował również Piotr Dziadkowiec który zasiadał w Jury konkursu.

W przeddzień odbył się konkurs dla szkół w dwóch kategoriach Short Drink After Dinner oraz Long Drink bezalkoholowy. Jak zwykle udział szkół stał na bardzo wysokim poziomie oraz frekwencja której możemy zazdrościć - 40 uczniów. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji oraz degustacji na której poznaliśmy produkty z portfolio organizatora takie jak:

Wódka Platinum 78, Mom Gin, Blue Gin, Nomad Whisky, Glen Moray, naturalny Tonic Water i wiele innych.

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Odbywał się w największym centrum handlowym Bratysławy - AUPARK.

Rownież zawodnicy wykazali się zaangażowaniem oraz bardzo dobrym przygotowaniem technicznym do konkursu. W tej bardzo wyrównanej stawce Polacy zaprezentowali się znakomicie, Krzysztof zajął V miejsce natomiast Mikołaj stanął na podium zajmując III miejsce. Kategoria After Dinner na bazie wódki Platinum 78 pozwoliła skomponować cocktaile od słodkich do bittersowych co sprawiło jakże przyjemnym w ocenianiu nie tylko dla jurorów ale również widowni czyli najbardziej surowych odbiorców.

1-Platinum 78 Cup 20182-Platinum 78 Cup 20183-Platinum 78 Cup 20184-Platinum 78 Cup 2018

Z barmańskim pozdrowieniem

Piotr Dziadkowiec